Videók

A Magyar Talajtani Társaság által megrendezett „Talaj a talpad alatt” kampánynap Nógrád vármegyei bemutató pontját és az ott elhangzott előadásokat tekinthetik meg. Az előadások célja, hogy bemutassák a helyi talajviszonyokat és felhívják a figyelmet a talajra, mint egyik legfontosabb természeti kincsünkre. Ezen a helyszínen közel 11 éve talaj megújító, természet- és vadbarát gazdálkodás folyik, jelentős eredményekkel!

A videóban Dr Gergácz Zoltán beszél arról, hogy mi indította el a talajkímélő mezőgazdaságra való átállásban és hogy milyen módszereket használnak a gazdaságban a talajélet újraindítása, a talaj vízmegtartó képességének növelése, a talajszerkezet javítása érdekében.

A videóban Bekecs Mátyás gazdálkodó beszél a regeneratív mezőgazdaságra való átállásról, inspirációiról, motiváló tényezőkről, és azokról a különböző módszerekről, amikkel az elmúlt időszakban kísérleteztek.

A videóban Kálcsics Bálint beszél a forgatásnélküli, no-till művelésre való átállásának folyamatáról: elmondja, miért tartja fontosnak a regeneratív mezőgazdaság elterjedését, beszámol a gazdaságban alkalmazott módszerekről és a tapasztalatokról - például arról, hogy a termésátlagok lényegében nem változtak az átállás óta, a gazdaság költségei viszont jelentősen csökkentek.

A GRASSLAND-HU LIFE integrált projekt keretében megrendezett első modellfarm bemutatónk a téli legeltetésre való felkészülés gyakorlati tapasztalatait és szakmai tanulságait tárta a résztvevők elé. Az esemény és a projekt alapvető célja a fenntartható gyepgazdálkodási módszerek népszerűsítése volt, amely hozzájárul a pannon gyepek hosszú távú megőrzéséhez.

„Szinte minden fejben dől el” – szól a mondás. A mezőgazdaságban számos tényező lehet hatással a terveinkre; de ha érezzük a megfelelő irányt, a szükséges váltás könnyebben megvalósítható. Támogatással vagy akár anélkül is. A gazdálkodók nagy többsége tudja, hogy sikeressége érdekében alkalmazkodnia kell a változó körülményekhez. Ebben mindenkinek segítenie kell a gazdákat, hiszen a lakosság hazai, minőségi élelmiszerhez való hozzáférése mindannyiunk érdeke.

Kisfilm sorozatunkban lépésről lépésre tekinthetjük át egy jól működő ökológiai gazdaság tapasztalatai alapján, hogy milyen elvek mentén, miként sikerülhet egy hagyományos gazdálkodónak áttérni a csökkentett, vagy inputanyag nélküli gazdálkodási gyakorlatokra, különösen a talajélet, a természet nyújtotta megoldások segítségével, azokat figyelembevéve.

Megismerhetjük egy újabb alkalmazhatóságát a takaró és zöldtrágya növényeknek. Ne féljünk alkalmazni az új praktikumokat, hisz ezek által óvjuk földünk talaját, a talajéletet, és így javítjuk a víz és tápanyaggazdálkodását is. Mindezek által az egészségesebb főnövényünk számunkra is meghozza a kellő eredményességet. Tehát a takarónövény fontos, de az is nagyon fontos, hogy a főnövény jól sikerüljön. Erről mesél most nekünk Szabadka Péter Pál Komárom-Esztergom vármegyei Gazdálkodó.

A támogatások kapcsán is megtapasztalhattuk, hogy egyre nagyobb figyelmet kell fordítanunk talajaink védelmére. Kisfilmünkben a talajromboló folyamatok közül az eróziós károkat vesszük górcső alá. A talajfelszín már a mi életünkben is pusztulhat, amennyiben nem fordítunk kellő figyelmet a védelmére. Manapság világviszonylatban tízszer olyan mértékben használjuk a talajainkat, mint amennyire azok újraképződnek. Mindennek meg is lett a szomorú eredménye. Magyarországon a vízerózió 3 millió hektár, a szélerózió 1,8 millió hektár termőföldet érint, s ezáltal évente 50 millió m3 talajt veszítünk el.

Szántson vagy váltson?

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám